1 Mayıs 2011 Pazar

İlk keçe çalışmam ,Hello Kitty

Merhabalar...İlk keçe çalışmam bu sevimli Hello Kittycik oldu.Yapması hem kolay hem de zevkliydi benim için.Önce Hello Kitty nin başını bir kağıda çizdim ve keserek kalıbımı oluşturdum.Daha sonra kalıbımı keçenin üzerine iğneleyip etrafından dikkatlice kestim.İki defa yapıyoruz bu işlemi.Sonra naylon oya iplikleriyle gözlerini,burnunu ve bıyıklarını işledim.Akabinde keçeleri birleştirdim ve etrafını tam olarak dikmeden içine pamuk koydum.Sonra dikiş işlemini bitirdim...En son olarak da kurdeleden gülünü yaptım ve kurdeleyle yaprak görünümü verdim ve keçeye diktim...Toka yada taç süsü olarak kullanmayı düşüyoruz... :)

Benim keçelerim Kartopu marka.Keçe hakkında çok bilgim yok,Eminönü'nden sömestri tatilinde almıştım.Görünce hemen balıklama atladım. Ambalajının içinde üç adet keçe var, fiyatı da 5 TL idi.Renk alternatifi çok fazla yoktu çünkü aldığım yerde kalmamıştı.Mesela yeşil renk keçem yok.Yapan arkadaşlar varsa , nerden ve kaça aldıklarını belirtirlerse sevinirim...Sevgili Noblesse arkadaşım Hello Kitty'nin şablonunu istemiş.Hemen ekliyorum.:))9 yorum:

Noblesse dedi ki...

öyle tatlı olmuş ki..anahtarlıkta yapılabilir.Şablonunu rica edebilir miyim?

maria dedi ki...

frumos

mari

Arzu'nun hobileri dedi ki...

çok teşekkür ederim sevgili Noblessecim,hemen ekliyorum şablonu.evet anahtarlıkta olabilir tabii ki ama ben kızıma tac yaptım bundan sonra keçe çalışmalarım devam edecek elimde pek çok resim var,şablonlar da var,eğer istersen sana yollarım canım.sevgiler...

Arzu'nun hobileri dedi ki...

Draga Mari,multi mesc.dragoste... <333333

Noblesse dedi ki...

kalıbını kendin oluşturmuşsun, senin kadar yetenekli değilim, çizilmişi olmadan yapamam.Ben de keçe aldım.Nako'nun sitesinden.İstersen bir bak.

Noblesse dedi ki...

şablon için çok teşekkürler.

Arzu'nun hobileri dedi ki...

Noblessecim çok teşekkür ederim canım.rica ederim ne demek,senin daha güzel şeyler yapacağından eminim,merakla bekliyorum.sevgiler...

Marifetane hobi dedi ki...

Canım benim çok şirin olmuş tac ile kullanmakda güzel fikir.ben keçe işini beceremde örgü ile hello kity yapma fikrim oldu sayende sağolasın bitanem..iyi günlerde kullanasın ellerine sağlık..

Arzu'nun hobileri dedi ki...

Haticeciğim çok teşekkür ederim canım.Keçe işi çok basit,bence alasını yaparsın ;)Hello Kitty'den örgü için bir kaç şablon vardı sanırım bende , eğer istersen sana gönderirim.tekrar sağol canım :)